Ukážeme vám ako mať znovu po pôrode

  krásne bruško, ktoré vám budu všetci zavidieť.

Čo je vlastne diastáza?

Diastáza

Diastáza priamych brušných svalov – Diastasis recti alebo rozostup priamych brušných svalov. Rectus abdominis (priame brušné svaly) sú svaly, ktoré tvoria prednú stranu brucha a Linea alba (biela čiara) je tkanivo (väzivo), ktoré ich navzájom spája. Pôsobením vnútrobrušného tlaku napríklad počas tehotenstva pri veľkom plode, pri väčšom množstve plodovej vody, pri viacpočetnom tehotenstve, alebo pri druhom a ďalšom tehotenstve, silnom tlaku počas pôrodu, pri nesprávnom ošetrení po pôrode (napríklad nevhodne volenými cvikmi), a.i. sa priame brušné svaly rozostúpia a linea alba sa uvoľní.
Za normálnych okolností sa svaly a elasticita brušnej steny vrátia 6-8 týždňov po tehotenstve do normálneho stavu, ovisnuté brucho a prebytočná koža naznačujú, že nemusí byť všetko v poriadku.

Pýtate sa či sa dá diastázy zbaviť ?

Hovorím ANO

 

Pravidelným cvičením a osvojením si každodenných bežných pohybových stereotypov sa diastáza dá uzatvoriť. Nie je to nič náročné, postupne sa spolu dokážeme prepracovať všetkými tromi úrovňami cvičenia a tak dosiahnuť krajšie, pevnejšie bruško a predchádzať aj iným problémom, napríklad bolestiam chrbtice, hlavy a nepravidelnej menštruácii.

Kurz bol navrhnutý tak, že aj keď sa po čase k nemu opäť vrátite, informácie a cviky budú pre vás stále aktuálne.

Život s diastázou vám pomôže diastázu uzatvoriť a udržať uzatvorenú. Budete mať pekné, pevné bruško, hravo zvládnete denné činnosti. Budete sebavedomejšie, spokojnejšie.

Šťastná mama = šťastné dieťa.

Keďže samé sme mamy, záleží nám na svete, v ktorom budú žiť naše deti. Matka tvorí budúcnosť svojich detí.. Preto sa sústredíme na vašu spokojnosť a sebaistotu, ktorú vám uzatvorená diastáza dá.

Skutočne len 15 minút?

Áno. Cvičenie vám, mamičkám ani nemôže zabrať viac času. Jednoducho zohľadňujeme to, že ste unavené a máte doma malého/ malých človiečikov, o ktorých sa musíte starať. Všetky vieme koľko času môžeme z celého dňa obetovať samé sebe. Cvičenia sú preto vytvorené tak, aby ste sa ich jednoducho naučili naspamäť a celé cvičenie vám nezabralo viac ako štvrťhodinku.

 
"Existuje len jedno jediné najúžasnejšie dieťa na svete a   každá mama ho má".

Naše deti sú úžasné a my z nich vychovávame budúcu pýchu sveta. Materstvo je krásne a bolestné zároveň.

Natočením online kurzu  o diastáze chceme prispieť k vašemu krásnemu a menej bolestnému materstvu.

Viem, čo prežívate. Som mama dvoch detí, sama mám popôrodnú diastázu. Preto viem ako k vašim problémom pristupovať cielene, správne a zodpovedne.

Mgr. Radka Šefferová, fyzioterapeutka

Bc. Veronika Pavlíková, majiteľka Fyzio Family:

"Som 15 rokov fyzioterapeuta, manželka a mama, s manželom máme štyroch synov. S diastázou sa osobne, na vlastnom tele stretávam už dvanásty rok. Som rada, že vznikol takýto kurz, kde vás moja kolegyňa Radka Šefferová rad radom oboznámi a najmä dôkladne naučí ako správne cvičiť ak zistíte, že máte diastázu. Cviky sú navrhnuté tak, aby ste sa pri nich aj po ich cvičení, cítili skvelo.

Keďže som sa v tomto kurze spolupodieľala aj na príprave cvikov, a zároveň som robila modelku, garantujem vám, že tieto cviky sú vybrané tak, aby boli z odborného hľadiska správne, z ľudského hľadiska precítené a hlavne jednoduché a účinné.

15 minútová zostava je výborným pomocníkom, ktorú odporúčam ako prevenciu. Nezabudnite si však dôkladne precvičiť výučbovú časť, kde Radka prechádza postupne všetkými cvikmi a kde vám dá veľa rád, ktoré využijete nielen pri tejto 15 minútovke, ale aj v každodennom živote.

Sama pravidelne cvičím každý deň, 15 minút, a tak udržiavam diastázu uzatvorenú, cítim sa výborne a môžem robiť čo ma teší, môžem napĺňať miesto manželky, spokojnej mamy a nadšenej fyzioterapeutky.

Kurz Život s diastázou je výborným prostriedkom, ako si môžete uľahčiť a zlepšiť kvalitu osobného aj rodinného života". 

Popôrodný pás vám pomôže pri cvičení a uzavretí diastázy.

Čo získate po odcvičení nášho online kurzu ?

 • 1
  V prvom rade získate disciplínu. Naučíte sa starať samé o seba a pomôcť si. S diastázou sa dá pracovať aj niekoľko rokov po pôrode.
 • 2
  Správnym zapájaním hlbokých brušných a chrbtových svalov nielen postupne uzavriete diastázu, ale získate aj spevnené brušné svaly čiže lepšiu postavu.
 • 3
  Uzavretím diastázy postupne odstránite bolesti v oblasti krížov, medzilopatkových svalov, krku, či bolestí hlavy (migrény)
 • 4
  Postupne sa odstránia bolesti v oblasti panvy, bolesti podbruška, bolestivá menštruácia, vznik hemoroidov, inkontinencia....
 • 5
  Vďaka uzavretiu diastázy a spevneniu oslabených svalov sa môžete opätovne vrátiť k vášmu obľúbenému športu bez toho, že by ste si ublížila.

Vyšetrite sa sami a zistite či máte diastázu

 Samovyšetrenie diastázy

Referencie klientiek

Po pôrode som rýchlo schudla čo ma potešilo. Bruško mi však ostalo, tak som sa snažila ho dať cvičením do pôvodného stavu. Dokonca som mala trénera v posilňovni. No vôbec sa mi nedarilo na bruchu schudnúť. Až raz sa ma kámoška spýtala, či nemám diastázu. Nevedela som, či ju mám. Ani môj tréner.. Začala som gúgliť a našla som online kurz s videom na samovyšetrenie diastázy. Zistila som, že ju mám . Kúpila som si kurz a začala poctivo cvičiť. Naučila som sa veľa nových vecí, ako napr. že sa musím naučiť ako správne vstávať z postele, dýchať!!!, čo som vôbec nevedela... a okamžite som prestala robiť sklápačky. Škoda, že v posilňovni som cvičila na diastázu zle. Po pár mesiacoch sa mi uzatvorila. Cviky sú super, oceňujem kvalitu videa a mp3.
Martina Grešaková
Na materskej som nemala peniaze na osobné cvičenia s fyzioterapeutkou. Rozhodla som sa, že vyskúšam online kurz, aj keď som tomu moc neverila. Nemám rada online kurzy... No predčil moje očakávania. Je jasný, vecný, cviky sú super a zvládla som diastázu zatvoriť . Super je to, že aj keď prestanem niekedy cvičiť a cviky zabudnem, mám kurz stále v pc. Hocikedy sa môžem k nemu vrátiť.
Lucia Pokryvkova
S Radkou som sa zoznámila pri cvičení s malými deťmi, ktoré viedla. Začala som ku nej chodiť na súkromné cvičenia. Diastáza zmizla. Prestala som potom cvičiť, no po nejakom čase som zistila, že musím cvičiť aj preventívne. Cviky som však už zabudla. A tak som si kúpila online kurz, aby som nemusela opäť cestovať za Radkou. Radka je aj v online kurze veľmi milá a príjemná osôbka. Bolo milé ju opäť vidieť, aj keď len na videu.
Maria Lukačova
Po pôrode ma strašne trápila bolesť chrbta. Moje brušné svaly boli ochabnuté. Radka mi veľmi pomohla s diastazou. Bola som milo prekvapená a spočiatku som ani neverila ze bolesť chrbta sa dá odstrániť cvičením a posilňovaním brušných svalov. Ale podarilo sa, vďaka úsiliu a nekonečnému vysvetľovaniu a pochopeniu mam vstavanie bez bolesti chrbta a pevnejšie brušné svalstvo. Ďakujem Katarína Grečnarová
Katarína Grečnarová

Ukážky z kurzu

Cviky 1. mesiac - KNIHA

Cviky 2. mesiac - SED NA ZEMI

Cviky 3. mesiac - MEDVEĎ

Náš Online kurz sme vytvorili nielen s ohľadom na Vaše časové možnosti, no hlavne aj na Váš finančný rozpočet.

V našom on-line kurze máte podrobne vysvetlené, čo je diastáza, ako vzniká, čo môže spôsobovať, ako s ňou pracovať.

Je v ňom rozvrhnuté cvičenie do troch levelov, kde sa naučíte cviky od najjednoduchších až po tie zložitejšie. Môžete si svoj on-line kurz kedykoľvek zapnúť, posunúť, vrátiť späť, odložiť ho, či opätovne sa k nemu vrátiť.

Na rozdiel od rehabilitačného centra, kde za jedno cvičenie zaplatíte v priemere 20-25 eur, je náš on-line kurz jednorázovou investíciou.

Nemusíte chodiť na rehabilitáciu jeden krát do týždňa, alebo dokonca každý deň, môžete si svoj on-line kurz kedykoľvek pustiť v pohodlí vášho domova.

Čo sa stane keď si kúpite náš online kurz

Po zaplatení online kurzu vám prídu na váš email prístupové údaje do členskej sekcie. V tejto sekcii si môžete pozrieť kompletný online kurz. Prístup do členskej sekcie máte 2 roky.

Cena online Kurzu

Prístup do členskej sekcie platí 2 roky.